ОНОВЛЕНИЙ КАБІНЕТ ІСТОРІЇ ТА КОРОТКОМЕТРАЖНИЙ ФІЛЬМ — ГОРОДНЯНЦІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПРОЕКТИ-ПЕРЕМОЖЦІВ

Минулого тижня одразу два проекти-переможці  конкурсу грантів благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини»  презентували у Городянській  районній гімназії.  Передував цьому освітній форум «Майбутнє Городнянщини», який ще у серпні був проведений в місті Городня. Тоді представники благодійного фонду «Майбутнє Чернігівщини»  залучили кращих тренерів у сфері написання грантових проектів.  Така співпраця  фонду з активними містянами швидко дала свої результати. Взявши участь в конкурсі грантів, три проекти отримали фінансування від фонду. Один з них вже навіть втілили в життя — так, на початку жовтня в Городні провели V з’їзд активу півночі Чернігівщини. А на минулому тижні детально розповіли про  реалізацію ще двох проектів. Освітяни Городнянщини проявляють не аби-яку ініціативу, тому не дивно, що два з трьох проектів-переможців – освітні. Конкурсна комісія підтримала ініціативу Ігора Панасевича, директора станції юних техніків,  під назвою «Городнянщина минула та сучасна. Погляд через роки», у рамках якої вихованці закладу вже працюють над створенням короткометражного фільму про історичні будівлі, пам’ятки та визначні події історії району. Автор проекту поділився, що після зйомок першого фільму, планує зробити ще й другий. Матеріалу вистачає – консультаціями знімальній групі юних техніків допомагають історики.

igor-panasevich — До цього ми не брали участь в конкурсах такого рівня, але після навчання, організованого благодійним фондом, прийшов до свого колективу і запропонував спробувати свої сили, подавши заявку на конкурс грантів, тим більше, що нічим ми не ризикували. Спробували, і зараз, як бачите, виграли і опинилися в центрі уваги. Працюємо на результат, щоб виправдати довіру. А всім, хто бажає чогось досягти, на власному прикладі бажаю завжди користуватися можливостями, які посилає доля, і шукати шляхи втілення своїх ідей, — порадивІгор Панасевич.

irina-bazalinska

Ірина Базалінська, голова батьківського комітету розказала, що не всі були впевнені в спромозі фонду виконати обіцяне та профінансувати три найкращі грантові проекти. Зараз в серйозності роботи фонду впевнилися всі. — Ми живемо в невеликому містечку, але дітям хочеться дати найкраще, адже саме вони – це майбутнє всієї Чернігівщини, майбутнє всієї України. Дуже рада, що благодійний фонд сприяє цьому не словами, а справами, —поділилася мама учениці восьмого класу.

olga-smal

— Освітній проект, який ініціював благодійний фонд «Майбутнє Чернгівщини», і в рамках якого відбувся навчальний семінар по написанню грантових заявок, а потім був проведений конкурс грантів, чи не єдиний подібний на Городнянщини за моєї пам’яті, — підкреслила Ольга Смаль, голова Громадської ради Городянського історико-краєзнавчого музею.

svitlana-semenova

В рамках проекту «Сучасний історичний кабінет як запорука успіху» кабінет історії Городнянської районної гімназії доповнять новою п’ятисекційною дошкою  та візуальними матеріалами. З’являться тут й нові стенди з історії України, що, за словами педагогів, є запорукою гарних балів на ЗНО.  Також з допомогою фінансування благодійного фонду оновлять карти для 5-11 класів, бо досі учні користуються ще старими, радянськими. Автор проекту вчитель історії Світлана Семенова радіє, що фонд показав, як швидко можна перетворити мрії в дійсність: — Оновлений кабінет історії був моєю мрією. Здійснити її в наш час, коли держава майже не виділяє фінансування на освіту, дуже важко. І, прочитавши про конкурс грантів в газеті, я вирішила використати цей шанс. У проект оснащенню кабінету історії було вкладено стільки сил і сподівань, що ми змогли переконати комісію в необхідності профінансувати саме нашу пропозицію. Тепер матимемо гарні наочності, нову дошку, та найголовніше – нові історичні карти. Уроки історії набудуть зовсім нового забарвлення.

galina-zacarinna

Галина Зацаринна, заслужений вчитель України, підтримала колегу: — Взагалі, я прихильник проектних технологій в навчально-виховному процесі і один з ініціаторів того, щоб ці проекти втілювалися в життя. Робота благодійного фонду – прекрасна справа. Я вражена наскільки швидко, оперативно і злагоджено працює його  колектив: проекти втілюються в життя відразу після їх створений на папері. Обладнати клас новими стендами та презентувати фільм планують вже до 15 грудня цього року. А жителі всього району розраховують на  подальшу співпрацю з фондом та вже планують написання  проектів на нові конкурси благодійного  фонду «Майбутнє Чернігівщини»

Джерело Благодійний фонд Майбутнє Чернігівщини future.cn.ua