Правила зарахування учнів до Городнянського ліцею № 1

1. Зарахування здобувачів освіти до Ліцею для здобуття повної загальної середньої освіти здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого Міністерством освіти і науки України 16.04.2018 №367 та зареєстрованим Міністерством юстиції України 05 травня 2018 року за номером 564/32016 (далі – Порядок).
2. Зарахування дітей до 1 класу здійснюється без проведення конкурсу та згідно з процедурами, визначеними главою 1 розділу ІІ Порядку зарахування, відрахування та переведення здобувачів освіти до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти.
3. Зарахування до Ліцею здобувачів освіти здійснюється відповідно до наказу директора, що видається на підставі особистої заяви батьків або осіб, які їх замінюють, чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту, із поданням таких документів: копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти, оригінал або копія медичної довідки встановленого зразка, оригінал або копія відповідного документа про освіту (крім учнів 1-го класу).
4. Протягом навчального року можливе зарахування дітей у відповідні класах за умови наявності вільних місць.
5. Зарахування дітей проводиться наказом директора на підставі таких документів:
– заява батьків або осіб, які їх замінюють;
– копія свідоцтва про народження дитини;
– особова справа (витяг з особової справи), документ про наявний рівень освіти (крім дітей, які зараховуються до першого класу);
– медична картка.
– довідка дільничного лікаря про відсутність інфекційних захворювань у будинку, де проживає дитина (дійсна протягом 3 днів).
6. У разі потреби дитина може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого закладу освіти відповідно до чинного законодавства.
7. Переведення здобувачів освіти до інших закладів освіти здійснюється відповідно до розділу ІІ Порядку на підставі наказу директора Ліцею.
8. Відрахування вихованців із Ліцею здійснюється відповідно до розділу ІV Порядку на підставі наказу директора Ліцею.

Зарахування до 1-го класу здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого Міністерством освіти і науки України 16.04.2018 №367. Для зарахування майбутніх учнів до загальноосвітнього навчального закладу батьки, або особи, які їх замінюють, подають 3 документи:
· заяву на ім’я директора загальноосвітнього навчального закладу;
· медичну довідку встановленого зразка;
· копію свідоцтва про народження дитини.
Вік майбутніх першокласників регламентується статтею 20 Закону України “Про загальну середню освіту” («:зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється, як правило, з шести років»).
Разом з тим, звертаємо увагу батьків та педагогічної громадськості на те, що згідно зі ст.12 Закону України “Про дошкільну освіту” право на перебування у дошкільних навчальних закладах гарантовано дітям віком від двох місяців до шести (семи) років. Отже, якщо дитина досягла 6-річного віку, дошкільні навчальні заклади не можуть відмовити батькам у подальшому отриманні дошкільної освіти їхньою дитиною.