Учнів 4-х та 9-х класів звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ #273 від 03 березня 2021 року підписав Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Відповідний наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 16.03.2021 за №338/35960.
Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р “Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації” – зазначила на своїй сторінці у Facebook заступниця Міністра Lubomyra Mandziy.
Відповідно пунктом 6 розділу IV Порядку проведення ДПА встановлено, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації, звільняються від атестації за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою. Відповідно здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідному документі про освіту буде зроблено запис “звільнений(а)”.
Рішення набуде чинності у день його публікації в “Офіційному віснику України”.