В українську оселю 13 січня приходить Щедрий вечір

“Щедрик-ведрик, дайте вареник,

Грудочку кашки, кільце ковбаски,

Решітце овса – і щедрівка вся”.

В українську оселю 13 січня приходить Щедрий вечір. Це свято сповнене світлом і добротою, а також має свої унікальні традиції та звичаї. Одна з таких традицій – щедрівки.

Не минули українських традицій й учні Городнянського ліцею №1. 13 січня 2021 року під керівництвом учителя історії Полякової О.М. в краєзнавчій кімнаті ліцею “Світлиці” було проведено святково-конкурсну програму “Щедрий вечір, добрий вечір!” Учні 9-Б класу інсценізували зустріч господаря (Гмирко Анатолій) і господині (Атрошенко Вікторія) оселі та щедрівників (учні 5-6 класів). Діти щедрували й одночасно змагалися між собою за оригінальне виконання щедрівки, а щедрі господарі пригощали їх кутею, узваром, пирогами, солодощами та яблуками.

Метою заходу було: збагачення знань учнів про релігійні свята українського народу, розширення світогляду, виховання шанобливого ставлення до українських традицій.

Насамкінець, журі конкурсу (заступники директора Семенова С.М. і Крамаренко Н.В.) визначили трьох переможців серед учнів-щедрувальників за найкраще і найоригінальніше виконання щедрівки, а саме: Гмирко Гліб (6-Б клас), Крикун Ілля (5-А клас) і Дуда Єлизавета (5-А клас). Вітаємо переможців і дякуємо всім учасникам та організаторам свята!