КРАЇНА НА КОЛІНА НЕ СТАЛА – ГЕРОЯМ ВІЧНА СЛАВА!

З метою формування патріотичного виховання та знайомства зі справжніми Героями України в рамках Тижня патріотичного виховання 23 лютого в Городнянському ліцеї №1 відбувся тематичний захід і зустріч воїнів Збройних Сил України з учнями 8-11 класів. Під час заходу згадували трагічні події Майдану Незалежності, вшанували відвагу, силу духу і стійкість простих громадян, Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя під час Революції Гідності, а також тих, хто з перших днів війни відстоювали право нашої країни бути суверенною і загинули від рук російського загарбника. Говорили про справжню кровопролитну війну на Сході України, яка тривала довгих вісім років, де боролись і гинули кращі… І про 2-гу річницю найбільшого випробування для нашої країни – російський масштабний напад на Україну, під час якого, на жаль, уже загинули тисячі військових і мирних жителів, світлу пам’ять про яких ми бережемо у наших серцях.

Учні зустріли воїнів квітами, патріотичними піснями та віршами. На зустріч були запрошені: командир 1-го взводу 2-ї роти “Ворон”, лейтенант Крикун Віталій Миколайович; заступник командира мінометної батареї морально-психологічного забезпечення, старший лейтенант Бородавко Дмитро Миколайович; молодший лейтенант групи цивільно-військової співпраці Клименко Ігор Владиславович; капітан Гончар Богдан та майстер-сержант Бублик Сергій. Дорогих гостей зал вітав гучними аплодисментами стоячи. Під час зустрічі учні дізналися багато нового і цікавого. Відповідаючи на запитання присутніх, запрошені намагалися в доступній формі розповісти про свої солдатські будні, про те, як йшли в наступ і боронились, про солдатську дружбу. Вшанували хвилиною мовчання і щирими молитвами воїнів, Героїв Небесної Сотні, всіх загиблих під час повномасштабної війни, які «душу й тіло поклали за нашу свободу». Їхні розповіді вражали кожного, в них були і страшні реалії війни, і жарти.

Старшокласників закликали бути сміливими і мужніми, не боятися пройти військову службу.

Запрошені воїни почули слова подяки і шани від педагогічного та учнівського колективів за їхню мужність, силу волі, витривалість.

Наприкінці зустрічі ліцеїсти щиро подякували Захисникам за те, що вони, не шкодуючи власних життів, захищають мир та спокій українців, боронять рідну землю від нападників та вручили їм малюнки і речі, зібрані під час акції “Разом до Перемоги!”.

Також на заході була присутня помічник волонтера Ірина Карасько, яка висловила слова вдячності мужнім захисникам за можливість вільно жити, а учням ліцею за постійну підтримку і допомогу ЗСУ (адже ми знову зібрали багато необхідних речей і передали подарунки для 1-ї танкової бригади).

Після офіційної частини військові вручили підписаний прапор України, який буде нести в собі частинку душі всіх тих, хто був на передовій, їхнє бажання здобути Перемогу. І коли дивишся на прапор, списаний різними почерками Героїв, які сьогодні пишуть історію нашої Батьківщини, не викликає сумніву, що український народ вистоїть і неодмінно переможе!

Події останніх років у котрий раз довели, що український народ неможливо подолати. Вони тільки об’єднали нас, збудили в кожного з нас почуття щирого й глибокого патріотизму, дали змогу проявити себе безкорисливими, щедрими, готовими на все заради незалежності та кращого майбутнього нашої держави. Горді, що маємо таких Захисників. Залишайтеся здоровими, живіть під мирним небом, повертайтесь живими. Низький уклін і шана ВАМ, наші Герої!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!