НЕБЕЗПЕЧНА РОБОТА НА ЧАЕС

НЕБЕЗПЕЧНА РОБОТА НА ЧАЕС

Чорнобиль… Нині це слово знає весь світ. Чорнобильська атомна електростанція сьогодні продовжує функціонувати попри те, що на майданчику немає активних енергоблоків й усі реактори зупинені. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, там сьогодні працює багато людей, які виконують свій обов’язок і захищають людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Серед них і наш земляк Сабенін Павло Володимирович – молодший науковий співробітник Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України.

Сьогодні на запрошення директора Городнянського ліцею №1 Юрія Гриценка він завітав до учнів 10-11 класів і розповів про особливості своєї роботи та нелегкі умови праці на ЧАЕС.

Учні дізналися, що Сабенін П.В. виконує дослідження в радіаційно-небезпечних приміщеннях на об’єкті “Укриття” та навколишньому середовищі, зокрема:

– оцінка стану паливовмісних матеріалів;

– організація, збір та аналіз даних щодо поведінки і характеристик радіоактивного аерозолю, що генерується;

– збір відпрацьованих радіоактивних речовин, організація та відправлення їх на захоронення;

– формування та оформлення науково-технічних результатів тощо.

Цікаво всім присутнім було переглянути відеоматеріали-екскурсії коридорами атомної електростанції, які ведуть до найнебезпечніших блоків з високим рівнем радіації, куди спускаються робітники і проводять свої дослідження.

Захоплюючою несподіванкою і для учнів старших класів, і для найменших ліцеїстів стала презентація робота-“собаки” на ім’я Альфа, який допомагає Павлу Володимировичу працювати на об’єкті “Укриття” ЧАЕС: носить на собі обладнання, доносить дозиметри і проводить вимірювання потужності експозиційної дози до тих місць скупчення паливовмісних мас, де людині перебувати небажано.