Розпочався новий навчальний рік, а разом з ним – численні питання від батьків та освітян щодо можливості допуску до організованих колективів дітей, які не отримали профілактичних щеплень відповідно до Календаря щеплень. Це питання особливо гостро постає зараз, коли в Україні проходить кампанія із “наздоганяючої” вакцинації проти кору і низький рівень охоплення щепленнями проти цієї інфекції та багатьох інших, який загрожує новим спалахам хвороб.

З метою запобігання масового поширення небезпечних хвороб сьогодні в Городнянському ліцеї №1 були проведені батьківські збори учнів 1-11 класів, на яких сімейний лікар-педіатр КНП “Городнянський ЦПМСД” Шемець Тамара Іванівна і виконуюча обов’язки завідувача Городнянським відділенням “Чернігівський ОЦКПХ МОЗ” Сікора Оксана Вікторівна дали чіткі відповіді на запитання батьків: чи є календарні щеплення обов’язковими для відвідування закладу освіти і, якщо так, чи не порушує це права дитини на здобуття освіти тощо. Також під час зустрічі фахівці наголошували на обов’язковості профілактичних щеплень проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу, які включені до Календаря щеплень згідно з ст.12 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.